Marka Sorgula

TELİF HAKKI ve KORUMA

Telif hakkı koruma, eserlerin internet ortamında lisanslama yapmadan illegal/yasa dışı (lisans,dağıtım hakkı vs olmadan) olarak yayınlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesi veya içeriğin korsan/kötü niyetli yayıcıların sahibi olduğu sitelerden kalıcı olarak kaldırılması,önlenmesi ve menfi/müspet zararların giderilmesidir.

İllegal siteler ve birçok benzeri sanal ve fiziki (korsan olarak cd vs çoğaltma aracı ile satım yapan işletmeler ve müzik vs yayını yapan işletmeler) alanlarda, eserler kullanılabilir ve bu durum lisans ücreti vererek yasal yollarla eserlerin kullanım hakkını almış olan kurum ve kuruluşların maddi zarara uğramasına sebep olur.

Eser Tanımı ve Çeşitleri;

Fikir ve Sanat Eserleri Kanuna göre eser; sahibinin hususiyetini taşıyan ve aşağıdaki hükümler uyarınca ilim ve edebiyat, musiki, güzel sanatlar veya sinema eserleri sayılan her nevi fikir ve sanat mahsulüdür.

Fikir ve sanat eserlerinin çeşitleri:
İlim ve Edebiyat eserleri:

Musiki Eserleri:

Güzel Sanat eserleri:

Sinema Eserleri:

İşlenme ve Derlenmeler:

Bilgisayar Programları Kapsamında İsteğe Bağlı Kayıt Tescil Yapılabilecek Ürünler.

Web sitemizdeki talep formu, e-posta ve telefonlar vasıtasıyla tarafımıza ulaşmanız, bu konuda ilgili bilgilendirmeler yapılarak, süreç ve ücretlerde mutabık kalınması ve sözleşme imzalanması ardından tarafımızca danışmanlık ve iş takip hizmeti verilmektedir

 

 

 

Afka Dökümanlar

PDF, WORD, EXCEL

Bizi Tercih Edenler

Afka Dostları

Afka Şubeler

Denizli(Merkez) Ankara Antalya Diyarbakır Erzurum İstanbul Samsun
Design & Application: technoone