Marka Sorgula

DEĞER KAYBI

AFKA A.Ş, uzman mütalaası hizmetimiz başlığı altında izah edilen şekilde ve usulde kullanılmak üzere, talep eden kişi, avukat, temsilci, vekil ve kurumlara, meydana gelen trafik kazasında, kazaya karışan araçlarla alakalı, meydana gelen hasar, tamir, işçilik giderleri, perte (hurdaya) ayrılma ihtimali, pert değeri, aracın tamir sonrası kazadan önceki hali ile sonraki hali arasında oluşan değer kaybı miktarını tespiti ve mütalaasını raporlamaktadır.

Araç değer kaybı, hasar gören ve hasar sonrası tamirden geçen araçlar için kullanılan bir tabirdir. Araç değer kaybı sonucu aracın ikinci el piyasadaki değeri maddi kayba uğrayacaktır. 

Araç değer kaybının oranları belli kriterlere göre değişlik gösteriyor. Bu kriterler, araç değer kaybı hesaplamasına etki ederek farklı sonuçları ortaya koyuyor.

Araç değer kaybının hesaplamasında; hasar gören aracın kaporta ve mekanik hasarları, markası, modeli, kullanım şekli ve ikinci el piyasasındaki koşulları nazara alınarak değer kaybının boyutunu tespit etmek gerekir.

Araç Değer Kaybı Hesaplamasında Ölçütler/Nisaplar

*Aracın piyasadaki tercih durumu,

*Aracın piyasada tercih edilirliği,

*Aracın yaptığı km,

*Yedek parçalarına ulaşım kolaylığı,

*İşlem gören araç parçası sayısı,

*Boya onarımı,

*Değişim yapılan parçanın araçtaki konumu,

*Kullanılan yedek parçasının türü,

*Parça değişiminin nasıl yapıldığı,

*Geçmiş hasar durumu ve detayları,

*Onarımın yapılıp yapılmadığı,

*Onarımın yetkili serviste yapılıp yapılmadığı

Web sitemizde ki talep formu, e-posta ve telefonlar vasıtasıyla tarafımıza ulaşmanız, ilgili belge ve bilgileri tarafımıza sunmanız, görüşmeniz ve istişareler ardından mümkün olan en kısa sürede fiyatlandırma ve ödeme yapılmasından sonra uzman mütalaası e-posta ve kargo yolu ile ıslak imzalı olarak talep edene ulaştırılmaktadır. Emsal raporlarımız da gizlilik esasına göre sitemizde yayınlanmaktadır.

 

 

Afka Dökümanlar

PDF, WORD, EXCEL

Bizi Tercih Edenler

Afka Dostları

Afka Şubeler

Denizli(Merkez) Ankara Antalya Diyarbakır Erzurum İstanbul Samsun
Design & Application: technoone