Marka Sorgula

HASAR TAMİR MASRAFLARI

AFKA A.Ş, uzman mütalaası hizmetimiz başlığı altında izah edilen şekilde ve usulde kullanılmak üzere, talep eden kişi, avukat, temsilci, vekil ve kurumlara, meydana gelen trafik kazasında, kazaya karışan araçlarla alakalı, meydana gelen hasar, tamir, işçilik giderleri, perte (hurdaya) ayrılma ihtimali, pert değeri, aracın tamir sonrası kazadan önceki hali ile sonraki hali arasında oluşan değer kaybı miktarını tespiti ve mütalaasını raporlamaktadır.

Hasar tespiti, hasarın tamir bedeli, işçilik ve parça bedeli ile bunlara dair KDV bedeli, kusur durumuna göre, mağdur tarafından kusurlu yandan istenebilecek maddi zararlar/tazminatlardır.

Her olayda olduğu gibi bu kalem alacaklar da somut duruma göre değişmektedir. Duruma göre tazminat talep edilecek karşı yan, gerçek/tüzel kişiler olabildiği gibi aynı zamanda ZMSS, KASKO sigortacıları gibi bizatihi bu zararları temin eden kurumlardan da bu kalemler talep edilebilmektedir.

Bu tarz sorunlarda, parça ve işçilik giderleri konusunda anlaşmalıklar baş göstermektedir. Bu konuda uzmanlarımızca, aracın kaza öncesi durumu, değişecek/tamir edilecek parçaların yeri ve durumu, kusur durumu, rayiç/emsal parça değeri araştırması/tespiti, rayiç/emsal işçilik ücreti araştırması/tespiti yapılmaktadır. Bu raporlama ve tespitler taraflarca objektif veri olarak istenirse kullanılabilmektedir.

Web sitemizde ki talep formu, e-posta ve telefonlar vasıtasıyla tarafımıza ulaşmanız, ilgili belge ve bilgileri tarafımıza sunmanız, görüşmeniz ve istişareler ardından mümkün olan en kısa sürede fiyatlandırma ve ödeme yapılmasından sonra uzman mütalaası e-posta ve kargo yolu ile ıslak imzalı olarak talep edene ulaştırılmaktadır. Emsal raporlarımız da gizlilik esasına göre sitemizde yayınlanmaktadır.

 

Afka Dökümanlar

PDF, WORD, EXCEL

Bizi Tercih Edenler

Afka Dostları

Afka Şubeler

Denizli(Merkez) Ankara Antalya Diyarbakır Erzurum İstanbul Samsun
Design & Application: technoone