Marka Sorgula

İDARECİNİN ÖZGEÇMİŞİ

(TARİHÇE-İ HAYAT)

Makine Mühendisi–İş Güvenliği Uzmanı-Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA 1989 yılında Nazilli’de doğdu.Sırasıyla Nazilli Çapahasan İlkokulu, Nazilli Yabancı Dil Ağırlıklı Süper Lisesinden mezun oldu. Yükseköğrenimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesinde 2008-2012 arasında tamamlamıştır.

Mezuniyetinden sonra Nazilli ‘de Yapı Denetim firmasında denetleyici Mühendis olarak çalışmıştır.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, Denizli Makine Mühendisleri Odası (88761 sicil no ile) nezdinde kayıtlı, Makine Mühendisi olarak vazife eda etmektedir.

Ufuk KOCAKAYA İş ve sosyal hayatını Denizli’de de sürdürme kararı almıştır. Kısa bir süre Denizli OSB’de Makine, imalatı ve metal üretimi yapan firmalarda tasarımcı mühendis olarak çalışmıştır.Bu süreçten sonra Denizli ili merkezindeki doğalgaz sistemlerinin mesken/işyerlerine bağlanması ile alakalı kurslar ve mesleki yeterlilik belgeleri almasından sonra kendi nam ve hesabına işletme açarak bu sektörde faaliyet göstermiştir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, İşçi Sağlığı ve Güvenliği kurslarında gerekli eğitimlerini almış, girdiği sınavı kazanmış ve C Sınıfı iş Güvenliği Uzmanı unvanını (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca verilmiş olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Belge No: 65345) kazanmış ve halen bu konuda çeşitli firmalarda iş güvenliği, uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA daha sonra marka-patent tescil ve koruması konularında eğitimler almıştır. Halen Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde Fikri Haklar tescil, itiraz ve koruma işlemlerini takip ve idare ettirmektedir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, 2014 yılında kurulan AFKA FİKRİ HAKLARI DANIŞMA A.Ş. ‘de Abbas KOCAKAYA ile birlikte kurucu ortaklarından olmuş olan Makine Mühendisi Ufuk KOCAKAYA, Avukat–Marka vekili Abbas KOCAKAYA ile birlikte AFKA FİKRİ HAKLAR DANIŞMANLIK A.Ş. ‘yi kurmuştur. Halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve sorumlu idarecisi olarak şirketi temsil etmektedir.

Ufuk KOCAKAYA, Başkent Üniversitesinde gördüğü Uygulamalı Aktüerya Bilirkişilik Eğitimi ardından kazandığı sertifika ile Uzman/Bilirkişi unvanını almıştır.Bu kapsamda avukatlar ve talep eden kişi ve kurumlara pek çok uzman mütalaası yazdığı gibi Denizli Adliyesi Bilirkişilik siciline kayıtlı resmi bilirkişi olarak adli dosyalara raporlar yazmış ve bu haliyle resmi bilirkişilik yapmış /yapmaktadır.

Ufuk KOCAKAYA çeşitli kurslar ve eğitimler almaya devam etmektedir. Makine Mühendisliği mesleğine uyumlu şekilde Denizli ve ilçe adliyelerinde mahkemeler ve icra Müdürlüklerinde araç hasar ve değer kaybı, araç ve makine değerleme bilirkişisi olarak raporlama hizmetini, resmi bilirkişi olarak vermektedir.

Ufuk KOCAKAYA, TKDK hibe ve teşvik kredilerine dair proje hazırlama, uygulama danışmanlığı için eğitim almış, kurum (TSE Pesonel Belgelendirme Müd.) sınavında başarılı olarak İPARD PROJE DANIŞMANI olmuştur ve fiilen bu konuda çalışmalarına devam etmektedir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, bedeni ve maddi (araç-makine) hasarlar hesaplama, tayin ve tespiti alanlarında çalışmalar yapmış ve bunları sürdürmektedir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, uzmanlık kazandığı konularda, personel eğitimi ve yetiştirilmesi konularında, hem şirket bünyesinde hem de dışarıdan gelen talepleri karşılayarak personel eğitimi vermektedir.

Makine Mühendisi–Bilirkişi–TKDK Proje Danışmanı Ufuk KOCAKAYA, bazı sivil toplum kuruluşunda gönüllü faaliyetler yürütmektedir.

 

Afka Dökümanlar

PDF, WORD, EXCEL

Bizi Tercih Edenler

Afka Dostları

Afka Şubeler

Denizli(Merkez) Ankara Antalya Diyarbakır Erzurum İstanbul Samsun
Design & Application: technoone